Tokio Hotel Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tokio Hotel Türkiye

tokio hotel türkiye forum

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Converse Fan

+2
Kaulitzgirl<3
_ToM_YaqmUr_
6 posters
YazarMesaj
_ToM_YaqmUr_
Tokio Fanı
Tokio Fanı
_ToM_YaqmUr_

Converse Fan Empty
MesajKonu: Converse Fan   Converse Fan EmptyÇarş. Haz. 04, 2008 6:33 pm

converse sevenleri buraya davet ediyorum
Kaulitzgirl<3
Tokio Fanı
Tokio Fanı
Kaulitzgirl<3

Converse Fan Empty
MesajKonu: Geri: Converse Fan   Converse Fan EmptyÇarş. Haz. 04, 2008 7:46 pm

Convers^Ler hakkında hiçbir biLgi yazmamışsın ben yazayım bari hihe
Ben öyLe vikipedi oLayına girmeim arkadaşLar ..!

Buna gerek var mı bilmem ama ben yinede birkaç birşey yazıyorum ..

CONVERSE

Converse bir ayakkabıdan daha fazla spor ile birbirine bağlanmış efsanelerin, kahramanların ve buluşların hikayesidir. 1908'de Marquis M.Converse tarfından kurulan Amerikan spor markası Converse, bu ayakkabı bağlarının altında performand ayakkabısı buluşları ve yenilikleriyle dolu bir asırlık tarihi saklar.

1908
Converse lastik ayakkabı fabrikasının kapılarını açtı. Genç Marquis Mills Converse, kadın-erkek ve çocuklara yönelik kışlık ayakkabılar ile üretime başladı. Kanvas ayakkabılar onları takip etti.

1917
Dünyanın ilk basketbol kesi Converse All Star doğuyor.
Bu ayakkabı basketbol oyununa ses getirdi.

1923
Chuck Taylor, Converse keslerin basketbol performans ayakkabısı olarak geliştirilmesini sağlayan bir basketbol oyuncusu, basketbol elçisidir. Chuck Taylor sayesinde Converse canvas ayakkabısı bir basketbol idolü haline gelir. Bunun üzerine Converse, Chuck Taylor'un imzasını, Converse yuvarlak logoya ekleyerek onu onurlandırır.

1923
Converse, tüm oyuncuları Afrikan-Amerikan (zenci) oyunculardan oluşan ilk takım olan "New York Renaissance" basketbol takımını giydirmeye başlar. Takım, yapılan atışların 2588 basket ve 539 kayıp ile bir rekor kırarak tüm zamanların en başarılı takımlarından biri olmuş ve Converse'in başarısına yeni bir başarı eklemiştir.

1935
Badminton ve Bad Boys.
Dünyanın ünlü badminton şampiyonu Jack Purcell, Converse için yepyeni ve dayanıklı bir kort ayakkabısı dizayn etmiştir. Belirgin özelliği gülücük şeklindeki burnu ile Converse Jack Purcell kortlarda ve Hollywood'da kısa zamanda vazgeçilmez olmuştur.

1939
İlk Kolejler arası basketbol turnuvası.
İlki yapılan bu turnuva ile NCAA geleneği başladı. Turnuvada her iki takım oyuncularu da Converse giydi. Oregon Draks'ın ilk NCAA Şampiyonluğu ile Converse bir kez daha tarihe geçti.

1942
Converse askeriyeyi destekliyor.
O zamana kadar bir spor markası olan Converse bir değişiklik yaparak Amerikan ordusunu desteklemek amacıyla askeriye için A6 uçuş botları yapmaya başladı. Savaş döneminde tüm Amerikan hava birlikleri, Converse bot giydi.

1957
7 yaşındayken annesini bir çift Chuck Taylor almaya ikna eden Julius Erving, ilk Chuck Taylor ayakkabısını $3,95 alır. Dr. J olarak tanınan ve giydiği Converse ile günümüz modern basketbolunu da etkileyen yeni bir oyun sistemi geliştrien oyuncu basketbol tarihini yeniden yazmıştır.

1962
100 sayı rekoru
Chuck Taylor, All Star giyen biri, NBA'de bir oyunda en çok sayı atma rekorunu kırdı. Bu rekor hala kırılamamıştır.

1966
Oxford modeli ve yeni renkler oyuna girdi.
Converse, All Star'ın "Oxford" diye anılan bileksiz modelini üretti. Çok kısa süre içinde bu ayakkabılar profesyonel oyuncuların seçimi olmaya başladı. Ardından bu yeni model rahatına düşkün insanların hayat tarzını yansıtan bir ayakkabı olarak batıdan doğuya doğru halk arasına yayıldı. Ardından takımların üniformalarıyla kombin olabilmesi amacıyla 7 yeni renkte Chuck Taylor üretildi.

1974
One Star modeli sahneye çıktı.
Converse basketbol için "One Star" isimli kısa kesimli performans ayakkabısını sahneye çıkardı. Sonradan bu model alternatif görünüşü ile sörfçüler ve kaykaycılar tarafından da kullanılmaya başlandı.

1979
Julius Erving, Converse'in Proleather modeline damgasını koyarak bu modeli onaylamıştır.

1984
Converse ayakkabıları 1936'dan beri her olimpik basketbol yarışması finallerinde giyilmiştir. 1984'te Converse'in resmi sponsoru olduğu olimpiyatlarda erkek basketbol takımı altın madalya kazandı.

1986
Converse "Kendi Silahını Sen Seç" reklam kampanyası ile kısa süre içinde Converse Weapon Basketball performans modelinin satışını yükseltti.

1996
1970'den beri ilk kez, 1996'da Chuck Taylor, All Star yuvarlak logo, deri basketbol performans ayakkabısında kullanılmaya başlandı. Orijinal All Star'dan esinlerek geliştirilen bu deri modelin satışları kısa sürede 1.000.000 çifti aştı.

2002
Converse yeni jenerasyon basketbol efsaneleri ile anlaşarak 2002'de 750 milyon satışa ulaşan bir marka oldu.

2003
83 yaşındaki basketbol efsanesi John Isaacs'ın işbirliği ile Converse, eski performans ayakkabılarını yeniden dizayn ederek Re-Issue kategorisini oluşturdu.

Gelecekte: Converse performans ayakkabısı Converse Icon'u üretirken geçmişten gelen tecrübesini ve bilgi mirasını kullandı.

Converse Fan I177945378_67455_3

Converse Fan ..%5CShoe%20Images%5CConverse%5CConverse%20All%20Star%20Hi%20Aloha%20Skull%20Side

Converse Fan Converse

Converse Fan Brownsocksandconversebyky3

Converse Fan Converse2bj5ec71gj9

Converse Fan Converse%20All%20Star%20Hi%20Autumn%20Flowers

Converse Fan Jackass-2-converse-chucks-3

Converse Fan 1073039mbe5x3wlk1

Ya kusura bakmayın düzgün converse resimLeri buLamadım bunLarı koydum xD İdare edin xD
_ToM_YaqmUr_
Tokio Fanı
Tokio Fanı
_ToM_YaqmUr_

Converse Fan Empty
MesajKonu: Geri: Converse Fan   Converse Fan EmptyÇarş. Haz. 04, 2008 9:14 pm

ay evet unutmuşum saol canım bu arada koyduğun ikinci resimdeki convese bende var lol!
Kaulitzgirl<3
Tokio Fanı
Tokio Fanı
Kaulitzgirl<3

Converse Fan Empty
MesajKonu: Geri: Converse Fan   Converse Fan EmptyÇarş. Haz. 04, 2008 9:56 pm

hmm asLında onu hiç sevmemiştim ...xD
benim 2 tane conver^m var Neutral biri siyah bez biri de dei beyaz haha

ezğim ya ben Neutral
Ta$ ßeßenq ßinqiy
Moderatör
Moderatör
Ta$ ßeßenq ßinqiy

Converse Fan Empty
MesajKonu: Geri: Converse Fan   Converse Fan EmptyPerş. Haz. 05, 2008 1:54 pm

Sen mi eziksin?

Benim hayatımda 1 tane biLe conserve m oLmadı ama converse leri sevmiyorum...Nedenin haLa anLamış değiLim
Kaulitzgirl<3
Tokio Fanı
Tokio Fanı
Kaulitzgirl<3

Converse Fan Empty
MesajKonu: Geri: Converse Fan   Converse Fan EmptyPerş. Haz. 05, 2008 2:51 pm

sevmezsen ezik oLmazsın bea ...
bende sevmiyorum ama boru paçaların altına da o oluyor bence xD ** nıke air 4ever xD
THemo<3
Tokio Fanı
Tokio Fanı
THemo<3

Converse Fan Empty
MesajKonu: Geri: Converse Fan   Converse Fan EmptyC.tesi Haz. 07, 2008 9:29 am

yaa bende de varrr ama punk converse yanii sevmiyorumm amaa bu eskisinn tokio hotel^li alıcam kafama koydumm

]Dikkat!!

ta$ ßeßenq ßinqiy[/
_ToM_YaqmUr_
Tokio Fanı
Tokio Fanı
_ToM_YaqmUr_

Converse Fan Empty
MesajKonu: Geri: Converse Fan   Converse Fan EmptyPerş. Haz. 12, 2008 5:21 pm

neyse arkadaşlar burası bi fan muhabbet yeri deil işte imzamız alıntıdır :D
Converse Fan Converselogofn8
MissCepkin<3
Moderatör
Moderatör

Converse Fan Empty
MesajKonu: Geri: Converse Fan   Converse Fan EmptyCuma Haz. 13, 2008 12:40 pm

tokioLu vardı arkadaşıma vermiştim..

resimLerdende 1.si ve 7.si bende var

ve sanırım ya 4 yada 5 tane var converse...
ROCK_GİRL
Tokio Sever
Tokio Sever
ROCK_GİRL

Converse Fan Empty
MesajKonu: Geri: Converse Fan   Converse Fan EmptyPaz Şub. 07, 2010 10:23 am

en baştaki benim converse benziyor benim dolusuyla converse m var hepsinide erkeklerle maç yapcaz diye yırttım napıyım yani kızlarda oynayamaz mı fear laugh uzul

Converse Fan
1 sayfadaki 1 sayfası