Tokio Hotel Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tokio Hotel Türkiye

tokio hotel türkiye forum

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz?

+4
THemo<3
Kaulitzgirl<3
Ta$ ßeßenq ßinqiy
Cursed
8 posters
YazarMesaj
Cursed
Admin
Admin
Cursed

Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz? Empty
MesajKonu: Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz?   Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz? EmptySalı Şub. 05, 2008 12:54 pm

Arkadaşlar bu çok merak edilen bi konu bikaç üye tarafından...Bende açıklık getirmek istedim...

Öncelikle şunu söylemek istiyorum,imla kurallarına çok uyun demiyoruz..Sadece anlaşılır yazın yeter..Örneğin bana bakın BİRKAÇ yerine BİKAÇ yazıyorum ama sonuçta içinde ingilizce karakter yok ve rahatça ne demek istediğimi anlayabiliyorsunuz.

Türkçemizde W,Q,X gibi harfler yoktur sizde biliyorsunuz.MSNde istediğiniz gibi yazın ona karışamayız,zaten bende msnde dikkat etmiyorum ama en azından forumda dikkat edelim..

Her şeyimizle yabancılaşmaya başladık arkadaşlar..Ve buna bağlı olarak dilimizi de kaybediyoruz,özümüzü kaybediyoruz..Atamız bu dili bize vermek için az uğraşmadı..Ne olur biraz dikkat etsek ? Boyunuz mu kısalıyor biraz daha anlaşılır yazınca...

Yabancıların istediğide bizim özümüzü kaybetmemizdir..Yabancılar ( bütün Türk dışındakilerden bahsediyorum ) bizim milletimizi kıskanıyorlar.. Bayrağımıza rengini veren o şehitlerimizin kanını,bir savaş olsa kendini feda etmeye hazır binlerce genci kıskanıyorlar..Çünkü onların milletinde böyle insanlar yok ve milletlerini kurarken bu kadar uğraşmadılar,bu kadar kan dökmediler !

İşte bu yüzden,bare bi forumda buna dikkat edelim..
Dikkat eden arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum..
Ama uyarılara rağmen dikkat etmeyenlere son kez söylüyorum...

Şakam yok..Emin olun banlamak o kadar basitki.Yalnızca profilinize girip ''BAN THİS MEMBER'' yazısına basmam yeterli oluyor..

Siteden banlasan nolucak banlamasan nolucak diyebilirsiniz,haklısınız,ama mağdem öyle o zaman ikimiz içinde sorun yok demektir.Rahat rahat banlamış olurum sizde rahat rahat istediğiniz dilde yazarsınız..
Artık bu dil TÜRKİLİZCE mi yoksa TURQCHE mi onu ben bilemem..
https://tokiohotelturkey.yetkinforum.com
Ta$ ßeßenq ßinqiy
Moderatör
Moderatör
Ta$ ßeßenq ßinqiy

MesajKonu: Geri: Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz?   Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz? EmptySalı Şub. 05, 2008 1:22 pm

admin çok saol bundan sonra dikkatli olucaz yani tabi ben kendi adıma konuşuyorum arkadaşlar ne der bilemem:D

Tokio Fanı
Tokio Fanı
Kaulitzgirl<3

MesajKonu: Geri: Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz?   Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz? EmptySalı Şub. 05, 2008 2:21 pm

ben zaten ilk uyurıdan sonra düzgün yazmaya başladım.ve öyle yazanlarıda uyarıyorum ve dikktde ediyorum ama bazı üyeler uyarı adkları halde dikkat etmiyorlar!...
THemo<3
Tokio Fanı
Tokio Fanı
THemo<3

MesajKonu: Geri: Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz?   Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz? EmptySalı Şub. 05, 2008 4:50 pm

ya admincim çok saol ama saten ben başından beri bu uyarılara uymaya çalıştım ve devam da edicem canım
MissCepkin<3
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz?   Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz? EmptyC.tesi Şub. 16, 2008 1:45 pm

teşekkürler melis bazı üyeler varki yazdıkları her şeyde düzeltilecek mutlaka birşey oluyor! aslında baktığımızda sitenin estetiğinide bozuyor!
-biLL-maniac-

-biLL-maniac-

MesajKonu: Geri: Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz?   Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz? EmptyC.tesi Şub. 23, 2008 4:28 pm

biLiomusun meLis ben normaLde hiç dikkat etmezdim ama Feizaya da söyLedim bundan sonra daha dikkat etmeye çaLışıcam ! beLki bu sitede yaza yaza MSNdeki yazımım da düzeLir !
Cursed
Admin
Admin
Cursed

MesajKonu: Geri: Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz?   Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz? EmptyPtsi Şub. 25, 2008 7:50 pm

çok sevindim merve^m .. =) birilerinin Türkçe^sini düzeltmek ne kadar güzel bir şey ..

:engel:
_ToM_YaqmUr_
Tokio Fanı
Tokio Fanı
_ToM_YaqmUr_

MesajKonu: Geri: Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz?   Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz? EmptyCuma Mart 21, 2008 1:31 pm

Gerçekten çok iyi bi başlık açmışsınız :engel:
Cursed
Admin
Admin
Cursed

MesajKonu: Geri: Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz?   Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz? EmptySalı Tem. 01, 2008 4:09 pm

arkadaşlar moderatörlerin bazıları bu yazıyı okumadı galiba.

başta ben ne dedim birkaç yerine bikaç yazabilirsiniz sonuçta anlaşılmayan bişi olmuyo.

moderatörlerden bazıları gereksiz düzeltme yapıyor.

lütfen okunaklı olmayan yazıları düzeltelim moderatör arkadaşlar;D
AnGe^M-ToMiX-Sefgülüm
Tokio Sever
Tokio Sever
AnGe^M-ToMiX-Sefgülüm

Location : UzAqLaRdAn-MeSeLa-ToMuN-GüLüMsEmEsİnDeN xD ZaLaq Anacuqumun qarnından ßeße yHaFF

MesajKonu: Geri: Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz?   Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz? EmptyÇarş. Ağus. 06, 2008 12:06 pm

Şeeyy ben önceden yazmıyodum özür dilerim:P Razz Embarassed Embarassed

Neden Türkçe^mize Dikkat Edelim Diyoruz?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» bir kopuk geldi dikkat!